0024A0524-5-L146
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
0024A0524-5-L146
Beschreibung:
COAX CABLE-HIGH PERFO
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Usage -
Cable Type Twinaxial
Dielectric Material Fluorinated Ethylene Propylene (FEP)
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Dielectric Diameter 0.054" (1.37mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
VoP, Velocity of Propagation 76
Series CHEMINAX
Shield Coverage 90%
Cable Group -
Length -
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19 Strands / 36 AWG
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Jacket Color Green
Features -
Package Bulk
Impedance 100 Ohms
Jacket (Insulation) Diameter 0.141" (3.58mm)