016008C-10NXJRW
Coilcraft
Produkt-Nr.:
016008C-10NXJRW
Hersteller:
Coilcraft
Paket:
1005
Beschreibung:
FIXED INDUCTOR 0.01UH SMD
Auf Lager : 12631
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 31 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 155 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.019" L x 0.011" W (0.47mm x 0.28mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1005
Ratings -
DC Resistance (DCR) 520mOhm Max
Inductance 10 nH
Series 016008C
Type Wirewound
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.4GHz