0201DS-5N2XJEW
Coilcraft
Produkt-Nr.:
0201DS-5N2XJEW
Hersteller:
Coilcraft
Paket:
0201
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RF INDUCTOR, CERAMIC CORE, 5/10%
Auf Lager : 5002
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 36 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Current Rating (Amps) 430 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 5.2 nH
Series 0201DS
Type Wirewound
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz