0201G250N4R7BCT
Frontier Electronics
Produkt-Nr.:
0201G250N4R7BCT
Beschreibung:
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0201
Auf Lager : 60000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 4.7 pF