0201M250N0R4ACT
Frontier Electronics
Produkt-Nr.:
0201M250N0R4ACT
Beschreibung:
CAP CER 0.4PF 25V C0G/NP0 0201
Auf Lager : 30000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Series M
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 0.4 pF