0201M250N5R6CCT
Frontier Electronics
Produkt-Nr.:
0201M250N5R6CCT
Beschreibung:
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0201
Auf Lager : 30000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 5.6 pF