031-220N-75-12G
Amphenol RF
Produkt-Nr.:
031-220N-75-12G
Hersteller:
Amphenol RF
Beschreibung:
ADAPTER BNC JACK-JACK 75OHM
Auf Lager : 103
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Conversion Type Same Series
Center Gender Female to Female
Product Status Active
Convert To (Adapter End) BNC HD Jack, Female Socket
Includes -
Mfr Amphenol RF
Style Straight
Features -
Convert From (Adapter End) BNC Jack, Female Socket
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Insertion Loss -
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Bayonet Lock, Bayonet Lock
Adapter Type Jack to Jack
Mounting Feature Bulkhead
Series -
Body Material Brass
Package Bulk
Body Finish Nickel
Impedance 75Ohm
Frequency - Max 12 GHz