Zuhause / Screws, Bolts / 0325020062FXM225
minImg
0325020062FXM225
Essentra Components
Produkt-Nr.:
0325020062FXM225
Beschreibung:
HEX FLANGE BOLT 1/4-20 THREAD
Benutzer handbuch
Length - Below Head 2.250" (57.15mm)
Head Diameter 0.560" (14.22mm)
Drive Type Hex Socket
Material Nylon
Thread Size 1/4"-20
Product Status Active
Series MicroPlastics
Length - Overall 0.905" (22.99mm)
Type Bolt
Head Height 0.280" (7.11mm)