0402H101N3R9ACT
Frontier Electronics
Produkt-Nr.:
0402H101N3R9ACT
Beschreibung:
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0402
Auf Lager : 20000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Series H
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 3.9 pF