0402H500N0R3ACT
Frontier Electronics
Produkt-Nr.:
0402H500N0R3ACT
Beschreibung:
CAP CER 0.3PF 50V C0G/NP0 0402
Auf Lager : 10000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 0.3 pF