0402HP-6N8EKTS
Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
0402HP-6N8EKTS
Paket:
0402
Beschreibung:
FIXED IND 6.8NH 1.5A 55 MOHM SMD
Auf Lager : 7975
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm
Inductance 6.8 nH
Series 0402HP
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz