05001-10S
Grayhill Inc.
Produkt-Nr.:
05001-10S
Hersteller:
Grayhill Inc.
Beschreibung:
SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V
Benutzer handbuch
Number of Positions 10
Number of Poles per Deck 1
Index Stops Continuous
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Flatted (6.35mm Dia)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Contact Finish Silver
Angle of Throw 36°
Actuator Length 7.92mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Depth Behind Panel 12.45mm
Circuit per Deck SP10T
Series 5000
Voltage Rating - DC 28 V
Contact Timing Shorting (MBB)
Voltage Rating - AC 115 V