0603H101N110GCT
Frontier Electronics
Produkt-Nr.:
0603H101N110GCT
Beschreibung:
CAP CER 11PF 100V C0G/NP0 0603
Auf Lager : 4000
Ext-Preis
  • 4000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 11 pF