0603H101NR75BCU
Frontier Electronics
Produkt-Nr.:
0603H101NR75BCU
Beschreibung:
CAP CER 0.75PF 100V C0G/NP0 0603
Auf Lager : 495000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr Frontier Electronics
Capacitance 0.75 pF