07CR-12S12LG
Bel Fuse Inc.
Produkt-Nr.:
07CR-12S12LG
Hersteller:
Bel Fuse Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 140W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.9mm x 10.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series 07CR Cimarron (140W)
Power (Watts) 140 W
Type Isolated Module
Package / Case 5-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 95%