0801-040-X7R0-681M
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Produkt-Nr.:
0801-040-X7R0-681M
Beschreibung:
CAP CER 680PF X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" Dia (8.89mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Capacitance 680 pF