0805X106M6R3CT
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
0805X106M6R3CT
Beschreibung:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 10 µF