083171-1-05N
Grayhill Inc.
Produkt-Nr.:
083171-1-05N
Beschreibung:
SWITCH ROTARY SP5T NONSHORTING
Benutzer handbuch
Number of Positions 5
Number of Poles per Deck 1
Index Stops Fixed
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Flatted (3.17mm Dia)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 250mA (AC/DC)
Contact Finish Gold
Angle of Throw 36°
Actuator Length 9.53mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Depth Behind Panel 24.38mm
Circuit per Deck SP5T
Series 08
Voltage Rating - DC 28 V
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 115 V