083173-2-05N
Grayhill Inc.
Produkt-Nr.:
083173-2-05N
Beschreibung:
SWITCH ROTARY DP5T NONSHORTING
Benutzer handbuch
Number of Positions 5
Number of Poles per Deck 2
Index Stops Fixed
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Flatted (3.17mm Dia)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 250mA (AC/DC)
Contact Finish Gold
Angle of Throw 36°
Actuator Length 9.53mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Depth Behind Panel 38.00mm
Circuit per Deck DP5T
Series 08
Voltage Rating - DC 28 V
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 115 V