HARTING
Produkt-Nr.:
09370030811
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
3A MARINE BULKHEAD HOUSING ANGLE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Ingress Protection | IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Housing Material | Zinc, Die Cast |
| Size | 3A |
| Thread Size | - |
| Size / Dimension | 1.988" L x 1.496" W x 1.142" H (50.50mm x 38.00mm x 29.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lock Location | Locking Clip (1) on Base Bottom |
| Series | Han® M |
| Mfr | HARTING |
| Connector Type | Base - Panel Mount 90° |
| Housing Color | Black |
| Style | Side Entry |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 09370030 |