0AMA-0250-TD
Bel Fuse Inc.
Produkt-Nr.:
0AMA-0250-TD
Hersteller:
Bel Fuse Inc.
Beschreibung:
FUSE HAZARD LOCATION 250V 250MA
Auf Lager : 500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0053
Applications Hazardous Locations
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.71 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 250mA
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 4kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.343" L (3.00mm x 8.70mm)
Product Status Active
Series 0AMA
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 250 VAC