0RQB-50Y48LG
Bel Fuse Inc.
Produkt-Nr.:
0RQB-50Y48LG
Hersteller:
Bel Fuse Inc.
Paket:
Quarter Brick
Beschreibung:
DC-DC 24-110V IN 48V 1A OUT 50W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 154V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 1.04A
Voltage - Input (Min) 14.4V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 88%
Mfr Bel Fuse Inc.
Features Baseplate, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CSA, UL
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.59" H (58.4mm x 36.8mm x 15.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series 0RQB-50Y48x (50W)
Power (Watts) 50 W