20021112-00034T8LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
20021112-00034T8LF
Beschreibung:
CONN HEADER R/A 34POS 1.27MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.135" (3.43mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 125VAC
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 1A per Contact
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating 0.120" (3.05mm)
Contact Finish - Mating Gold, GXT™
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 34
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Contact Shape Square
Series Minitek127® 1.27mm
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.106" (2.69mm)