20021122-00034D4LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
20021122-00034D4LF
Beschreibung:
CONN HEADER SMD R/A 34POS 1.27MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.134" (3.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 125VAC
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Current Rating (Amps) 1A per Contact
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating 0.150" (3.81mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 34
Series Minitek127® 20021122
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)