20021311-00050T8LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
20021311-00050T8LF
Beschreibung:
CONN RCPT 50POS 0.05 GOLD PCB
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.173" (4.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Features -
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold, GXT™
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications General Purpose, Industrial, Telecommunications
Number of Positions 50
Contact Shape Square
Series Minitek127® 1.27mm
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.094" (2.40mm)