20021311-00054T4LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
20021311-00054T4LF
Beschreibung:
CONN RCPT 54POS 0.05 GOLD PCB
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.173" (4.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications General Purpose, Industrial, Telecommunications
Number of Positions 54
Contact Shape Square
Series Minitek127® 1.27mm
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.094" (2.40mm)