20021321-00014C4LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
20021321-00014C4LF
Beschreibung:
CONN RCPT 14POS 0.05 GOLD SMD
Auf Lager : 2100
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 700
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.177" (4.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Style Board to Board
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications General Purpose, Industrial, Telecommunications
Number of Positions 14
Contact Shape Square
Series Minitek127® 1.27mm
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)