20021321-00090D1LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
20021321-00090D1LF
Beschreibung:
CONN RCPT 90POS 0.05 GOLD SMD
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.177" (4.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Style Board to Board
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications General Purpose, Industrial, Telecommunications
Number of Positions 90
Contact Shape Square
Series Minitek127® 1.27mm
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)