20021444-00024T8LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
20021444-00024T8LF
Beschreibung:
CONN RCPT 24POS IDC 30AWG GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Wire Gauge 30 AWG
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.050" (1.27mm)