20021824-100A0T1LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
20021824-100A0T1LF
Beschreibung:
CONN HDR 100POS 0.05" STACK TH
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color -
Length - Post (Mating) 0.118" (3.000mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) Flash
Length - Overall Pin 0.630" (16.000mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series 20021824
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)