20CTQ035
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
20CTQ035
Paket:
TO-220AB
Beschreibung:
20A, 35V, TO-220AB,SCHOTTKY RECT
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 35 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 20 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C