20IMX15-05-8G
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
20IMX15-05-8G
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5.1V 18W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.1 kV
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.61" W x 0.41" H (50.8mm x 40.9mm x 10.4mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 3.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8.4V
Series Melcher IMX15 (15W)
Power (Watts) 18 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 17-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 86%