20TQ045S
SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
20TQ045S
Paket:
D2PAK
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 45V 20A D2PAK
Auf Lager : 2135
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 683pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.7 mA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 570 mV @ 20 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 20A