TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
222D296-25-0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
HEATSHRINK BOOT R/A SZ96 BLACK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Color | Black |
| Small Diameter Recovered | 0.772" (19.61mm) |
| Material | Elastomer, Semi-Rigid, Irradiated |
| Small Recovered Length | 6.189" (157.20mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Large Diameter Recovered | 2.350" (59.69mm) |
| Series | Thermofit 222D2 |
| Large Diameter Supplied | 2.728" (69.29mm) |
| Type | Boot - 90° |
| Shell Size - Insert | 96 |
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Large Recovered Length | 1.382" (35.10mm) |
| Features | Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Flame Retardant, Fluid Resistant, Heat Resistant, Lip, Strain Resistant |
| Package | Bag |
| Small Diameter Supplied | 2.728" (69.29mm) |
| Total Length Recovered | 9.189" (233.40mm) |
| Total Length Supplied | - |
| Base Product Number | 222D296 |