24IMR15-051212-2
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
24IMR15-051212-2
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V +/-12V 15W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 2.00" W x 0.48" H (50.8mm x 50.8mm x 12.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2A, 200mA, 200mA
Number of Outputs 3
Voltage - Input (Min) 18V
Series IMR (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 82%