24RCM300-2424DMQ
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
24RCM300-2424DMQ
Beschreibung:
DC-DC,16.8-45V INPUT, +/-24V/6.2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 45V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.86 kV
Approval Agency cCSAus, CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.57" L x 4.43" W x 1.50" H (116.1mm x 112.5mm x 38.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.25A, 6.25A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 16.8V
Series RCM300 (300W)
Power (Watts) 300W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 91%