Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
265LC4700K5LM8
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 2.6UF 700VAC CHAS MT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$167.181
$167.181
10
$161.71185
$1617.1185
50
$151.9848
$7599.24
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Applications | Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 1.358" (34.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Threaded, Female |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 3.071" L x 3.071" W (78.00mm x 78.00mm) |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 0.2 mOhms |
| Ratings | - |
| Series | LC4 |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Nonstandard |
| Voltage Rating - AC | 700V |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 2.6 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |