Phoenix Contact
Produkt-Nr.:
2949389
Hersteller:
Paket:
Module
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DIODE MODULE 1KV 1.5A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Module |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1000 V |
| Series | - |
| Package / Case | Housed Axial |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 8 Independent |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 1.5A |
| Operating Temperature - Junction | -20°C ~ 50°C |
| Base Product Number | 29493 |