2EZ5.6D2E3/TR12
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
2EZ5.6D2E3/TR12
Paket:
DO-204AL (DO-41)
Beschreibung:
DIODE ZENER 5.6V 2W DO204AL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 2 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 2 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms