Amphenol RF
Produkt-Nr.:
2FA1-NASP-C01-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.6695
$2.6695
10
$2.3199
$23.199
25
$2.22148
$55.537
50
$2.17208
$108.604
100
$2.07328
$207.328
250
$1.875832
$468.958
500
$1.727727
$863.8635
1000
$1.480917
$1480.917
2500
$1.382184
$3455.46
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE), Polymethylpentene (PMP) |
| Center Contact Material | Brass |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 100 |
| Product Status | Active |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule |
| Number of Ports | 1 |
| Mfr | Amphenol RF |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Features | Code A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Feature | - |
| Series | - |
| Cable Group | RG-174, 188, 188A, 316, LMR-100, M17/119-RG174 |
| Body Material | Zinc Die Cast |
| Connector Style | SMB, Fakra |
| Housing Color | Black, Jet |
| Shield Termination | Crimp |
| Package | Bulk |
| Body Finish | Nickel |
| Impedance | 50Ohm |
| Contact Termination | Crimp |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Base Product Number | 2FA1 |