2M801-036-16MT7-10SA
Amphenol Aerospace Operations
Produkt-Nr.:
2M801-036-16MT7-10SA
Beschreibung:
CONN PLUG FMALE 10POS CRIMP
Auf Lager : 25
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.390" (9.91mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Durmalon™
Shell Size - Insert 7-10
Mfr Amphenol Aerospace Operations
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 150°C