TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
3-1571550-0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.367
$9.367
10
$8.474
$84.74
25
$8.24942
$206.2355
50
$7.93573
$396.7865
100
$7.35281
$735.281
250
$7.30797
$1826.9925
500
$7.038968
$3519.484
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Material - Post | Beryllium Copper |
| Housing Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester |
| Contact Finish Thickness - Mating | 25.0µin (0.63µm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 32 (2 x 16) |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish Thickness - Post | 25.0µin (0.63µm) |
| Series | 500 |
| Type | DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Termination Post Length | 0.125" (3.18mm) |
| Features | Closed Frame |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Resistance | 10mOhm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 1571550 |