TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
3-1658013-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
MSB0.80PL5ASY56DP,-,10,VCTY
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 56 |
| Contact Finish Thickness | 100.0µin (2.54µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.168" (4.27mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | MICTOR SB |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Features | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Mated Stacking Heights | 5mm |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 1658013 |