TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
3-178137-2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER R/A 6POS 3.81MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.572
$3.572
10
$3.17775
$31.7775
100
$2.821405
$282.1405
500
$2.594393
$1297.1965
1000
$2.318741
$2318.741
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.668" (16.97mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 15.0µin (0.38µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Tab |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Board Lock |
| Pitch - Mating | 0.150" (3.81mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | General Purpose, Industrial |
| Number of Positions | 6 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Rectangular |
| Series | Dynamic D-3100 |
| Row Spacing - Mating | 0.300" (7.62mm) |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.131" (3.33mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 178137 |