TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
3-1971876-7
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG HSG 15POS 6.00MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.064
$1.064
10
$0.9975
$9.975
25
$0.96064
$24.016
50
$0.95133
$47.5665
100
$0.858515
$85.8515
250
$0.830642
$207.6605
500
$0.756409
$378.2045
1000
$0.677521
$677.521
2500
$0.631114
$1577.785
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 15 |
| Color | Blue |
| Contact Type | Female Blade Socket |
| Row Spacing | 0.319" (8.10mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Power Triple Lock, High Temp |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.236" (6.00mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1971876 |