TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
3-2098269-8
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
10P PLUG ASSEMBLY (2X5), GENER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 10 |
| Color | Black |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Generation Y |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | Connector Position Assurance (CPA), Terminal Position Assurance (TPA) |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 2098269 |