TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
3-282836-5
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.007
$1.007
10
$0.9405
$9.405
25
$0.90592
$22.648
50
$0.89718
$44.859
100
$0.80959
$80.959
250
$0.783332
$195.833
500
$0.713317
$356.6585
1000
$0.638922
$638.922
5000
$0.577657
$2888.285
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | - |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Positions Per Level | 3 |
| Screw Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Torque - Screw | 0.68 Nm (6 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-30 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | Buchanan |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Clamp Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Features | Interlocking (Side), Positions Stamped |
| Package | Bulk |
| Current | 13.5 A |
| Base Product Number | 282836 |