Zuhause / Tape / 305 48MMX100M
minImg
305 48MMX100M
3M
Produkt-Nr.:
305 48MMX100M
Hersteller:
3M
Beschreibung:
TARTAN BOX SEALING TAPE 305, CLE
Benutzer handbuch
Usage Packaging, Sealing, Shipping
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive 0.0008" (0.8 mils, 0.020mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Series Tartan™ 305
Length 328' (100m) 109.3 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Box Sealing
Width 1.89" (48.00mm)