305-ALP12H-O
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
305-ALP12H-O
Beschreibung:
PMI .190" LED 12V TAB DIFF AMBER
Benutzer handbuch
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 1.6mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 30
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 583nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA