305-NWR48H-O
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
305-NWR48H-O
Beschreibung:
PMI .190" LED 48V TAB DIFF RED
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 35°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 2180mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 48V
Lens Color -
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA